AHŞAP ÇEŞİTLERİ

teakTEAK

Uygulamalarımızda Birminya (Burma) veya True Teak olarak adlandırılan ve Burma’dan (Myanmar) ithal edilen fırınlanmış 1.sınıf Teak kullanılır. Birminya Teak’in özellikleri çok yağlı olması ve sert olmasıdır. Eski ve yavaş büyüyen ağaçlardan kesildiği için deniz suyuna, haşerata, güneşe ve diğer etkenlere karşı 30 seneye yakın direnme gücü vardır. Talep edilen renge boyanabilir ve cilalanabilir.

 

irokoIROKO

Afrika’dan ithal edilen, fırınlanmış egzotik bir ahşap türüdür. Iroko ağacı, sertliğinden dolayı genelde dış mekan kullanımında tercih edilen bir ahşaptır. Ağır, yağlı ve yüksek yoğunluğa sahip bir ahşap türü olduğundan dolayı Teak ağacına en yakın alternatif olarak sunulmaktadır. Talep edilen renge boyanabilir ve cilalanabilir.

 

emprenye çamEMPRENYE ÇAM

ACQ emprenye teknolojisi kullanılarak emprenye işlemi gören, fırınlanmış, birinci sınıf, özel deck ve dış mekan ahşabıdır. Bu işlem, ahşap malzeme işlenmeden önce bir kez uygulanır ve ahşap malzemenin hizmet ömrünü dış mekanda her türlü hava şartlarına karşı en az 10 kat artırır. Firmamızın kullandığı emprenye tekniği, diğer emprenye teknikleri ile üretilmiş ürünlerde kullanılan Arsenik ve Nikel gibi insan sağlığına zararlı kimyasalları kesinlikle içermez. Talep edilen renge boyanabilir ve cilalanabilir.

 

ipeIPE

Brezilya, Tropikal Amerika ve Antiller’de yetişen çok kuvvetli, ağır, dayanıklı sıkı yoğun bir ahşap cinsidir. Dayanıklılığından ötürü yurtdışında ironwood olarak nitelendirilmektedir. Talep edilen renge boyanabilir ve cilalanabilir.

 

compositeCOMPOSITE MALZEME

Yüksek kalitedeki ahşap parçacıkları ve özel yüzey işlemleri ile üretilen composite deck sistemleri tüm mekanlarda güvenli ve kaymaz mekan sağlar. Bu ürün her türlü hava koşullarına dayanıklıdır. Su, nem ve rutubetten etkilenmez. Bu malzeme tipi darbelere karşı dayanıklıdır. 5 farklı rengi mevcuttur.