AHŞAP DECK

IROKO

Afrika’dan ithal edilen, fırınlanmış egzotik bir ahşap türüdür. İroko ağacı, sertliğinden dolayı genelde dış mekan kullanımında tercih edilen bir ahşaptır. Ağır, yağlı ve yüksek yoğunluğa sahip bir ahşap türü olduğundan dolayı Teak ağacına en yakın alternatif olarak sunulmaktadır.

AFROMOSIA

Batı Afrika’da yetişmektedir. Genel özellikleri ve görüntüsü Teak ağacına çok yakındır bu yüzden diğer adı Afrika Teak’idir. Fırınlanmış egzotik bir ahşap türüdür. Kullanım alanları zemin ve cephe kaplamaları, mobilya imalatı ve gemi yapımıdır. Ağır, yağlı ve yüksek yoğunluğa sahip bir ahşap türüdür.

TEAK

Uygulamalarımızda Birminya (Burma) veya True Teak olarak adlandırılan ve Afrika’dan ithal edilen fırınlanmış 1.sınıf Teak kullanılır. Birminya Teak’in özellikleri çok yağlı olması, ve sert olmasıdır. Eski ve yavaş büyüyen ağaçlardan kesildiği için değişik hava koşullarına karşı diğer ahşaplardan çok daha dayanıklı olan bir ahşap tipidir.

EMPRENYELENMİŞ FİNLANDİYA ÇAMI

Finladiya’dan ithal edilen ve ACQ emprenye teknolojisi kullanılarak emprenye işlemi gören, fırınlanmış, birinci sınıf, özel deck ve dış mekan ahşabıdır. Bu işlem, ahşap malzeme işlenmeden önce bir kez uygulanır ve ahşap malzemenin hizmet ömrünü dış mekanda her türlü hava şartlarına karşı en az 10 kat artırır. Ürünümüz, diğer emprenye teknikleri ile üretilmiş ürünlerde kullanılan Arsenik ve Nikel gibi insan sağlığına zararlı kimyasalları kesinlikle içermez. Sık damarlı ve dayanıklı bir çam türüdür.

KOMPOZİT DECK

Yüksek kalitedeki ahşap parçacıkları ve özel yüzey işlemleri ile üretilen bir malzemedir. Tüm ıslak mekanlarda güvenli ve kaymaz bir yüzey sağlar.

Ahşap Kompozit deck zemin kaplama ürünleri 4 adet renk ve farklı model seçenekleri ile sunulmaktadır.